A hagyományos kínai orvoslás (röviden HKO) egy olyan gyűjtőfogalom, amely számos Kínából eredő, ősinek tekintett egészségügyi eljárást takar.
Kína rengeteg erőfeszítést tesz a Hagyományos Kínai Orvoslás (HKO) eredményeinek megőrzésére és fejlesztésére – derült ki az ország legfőbb törvényhozó testületéhez benyújtott jelentésből.
Áprilistól május közepéig a Nemzeti Népi Kongresszus Állandó Bizottsága szakértő csoportokat küldött a 2017. július elsején hatályba lépett TCM-törvény betartásának ellenőrzésére. Wang Chen, a Nemzeti Népi Kongresszus Állandó Bizottságának alelnöke a hétfői tanácskozáson ismertette a törvény végrehajtásáról szóló jelentést.
A központi kormányzat 8,6 milliárd jüan (1,34 milliárd amerikai dollár) támogatást különített el a HKO fejlesztésére a 13. ötéves terv időszakában (2016-2020) – olvasható a jelentésben.
A jelentés szerint a Hagyományos Kínai Orvoslás terápiáit alkalmazó egészségügyi intézmények száma 2019-re elérte a 66 000-et, ami 67,4 százalékos növekedést jelent a 2012-es adatokhoz képest.
Az elmúlt időszakban jelentősen javult a HKO szolgáltatások elérhetősége, az ország egészségügyi központjainak 98,3 százaléka nyújt ilyen szolgáltatásokat betegeink – áll a jelentésben.
A Hagyományos Kínai orvoslás létfontosságú szerepet tölt be a COVID-19 járvány elleni küzdelemben, a jelentés szerint a megerősített esetek 90 százaléka részesült valamilyen hagyományos kezelésben.
Kína szorgalmazza a HKO nemzetközi fejlesztését is, a jelentés szerint eddig 196 országban vezettek be valamilyen hagyományos orvosláson alapuló módszert és 30 HKO központot hoztak létre.