A délnyugat-kínai Tibeti Autonóm Területben található Gyirong kikötője, a legnagyobb szárazföldi határátkelő Kína és Nepál között, újraindította a kétirányú kereskedelmet.
A Xigaze városában található Gyirong kikötőbe szerdán hat teherautó érkezett be, amelyek 825 800 jüan (körülbelül 118 321 amerikai dollár) értékű árut szállítottak Nepálból. Dekyi Tsomo, a regionális kereskedelmi osztály helyettes vezetője szerint a rakomány főként kézműves termékekből állt, jelezve a kétirányú kereskedelem hivatalos újraindulását.
A COVID-19 hatása miatt a kikötőt 2019 végén bezárták. 2020 júliusában részlegesen újranyitották, hogy lehetővé tegyék a Nepálba irányuló exportot.
A kikötőn keresztüli kétirányú kereskedelem újraindítása elősegíti a kereskedelem és a két ország gazdasági fejlődésének fellendülését – mondta az illetékes.
