A COVID-19 miatti három év kihagyás után június 19-21-én tartják a Global Exhibition CEO Shanghai Summit-ot Sanghajban.
A Shanghai Convention and Exhibition Industries Association (SCEIA) adatai szerint több mint 250 kiállítási csoportok és intézmények hazai és külföldi vezetői, valamint ipari szövetségek vezetői vesznek részt az eseményen.
A csúcs a kínai kiállítási ipar világjárvány utáni fellendülését mutatja be. „A meghívott vezérigazgatók nagyon izgatottak, és remélik, hogy a lehető leghamarabb utazhatnak” – mondta Chen Xinhua, a SCEIA munkatársa. Hozzátette, hogy az elmúlt évtizedben Kína volt a leggyorsabban növekvő kiállítási piac, szinte minden világhírű vállalat leányvállalatot alapított kínai városokban, így Sanghajban is.
A Sanghaji Városi Kereskedelmi Bizottság szerint a főbb sanghaji kiállítási helyszínek idén közel 300 vásári rendezvénynek adnak otthont, több mint 14 millió négyzetméteren.
A statisztikák szerint 2019-ben 1043 vásári rendezvényt tartottak Sanghajban, összesen 19,41 millió négyzetméternyi kiállítási területen, ami rekorderedmény a történelemben.
Chen hozzátette, hogy a sanghaji kiállítási ipar újjáépíti pozícióját, és legfeljebb két éven belül vissza kell térnie a járvány előtti szintre. „A nemzetközi vállalatoknak ki kell használniuk a Kína fejlődéséből adódó új lehetőségeket” – hangsúlyozta Chen.
