A ghánai diák, Samuel Aboagye korábban egy kávéval kezdte a reggeleket, de mióta Kínába jött, egy jó csésze teától kapja meg a reggeli gyógyulást.
Aboagye akkor találkozott először kínai teával, amikor egy kínai barátja adott neki egy csomag jázminteát. „Az íze és az illata vonzott, és azonnal beleszerettem a kínai teába” – mondta Aboagye, a Capital University of Economics and Business nemzetközi hallgatója.
Csak egy volt a sok afrikai látogató közül a nemzetközi teakultúra csererendezvényen, amelyet május 21-én Pekingben tartottak, és amelyet a nemzetközi teanapként is tartanak.
A rendezvénynek a Kínai Innovációs és Fejlesztési Stratégia Intézet (CIIDS) nemzetközi kulturális csere- és kutatóközpont adott otthont, amelyen társadalmi szervezetek és vállalkozások képviselőit, valamint afrikai országok diplomáciai küldötteit és Kínában tanuló afrikai hallgatókat köszöntötték.
Ma Afrika a kínai tea fontos piaca. A kínai vámadatok azt mutatják, hogy Kína 2023-ban mintegy 367 542 tonna teát exportált, amelynek exportértéke közel 1,74 millió amerikai dollár volt.
A Nemzetközi Mezőgazdasági Együttműködést Előmozdító Kínai Szövetség Teaipari Bizottsága szerint a Kínából származó 10 teaimportáló ország és régió közül hét afrikai ország.
Aboagye elmondta, hogy a rendezvényen alapos ismereteket szerzett a kínai teakategóriákról és teaivási módokról, valamint a Kína és Afrika közötti teakereskedelem történetéről. „Azt tervezem, hogy kínai teát és teáskészleteket vásárolok rokonaimnak és barátaimnak, amikor visszatérek Ghánába” – tette hozzá.
„A nigériaiak is szeretnek teát inni, de a nigériai teakultúra eltér a kínaitól” – mondta Uzodinma Chinenye Gerlof (28), nigériai nemzetközi diák. „A kínaiak cukor vagy tej hozzáadása nélkül élvezik a természetes teát, nálunk viszont hozzászoktak, hogy tejet adnak a teához” – magyarázta.
Gerlof ötvözi a kínai teaivási kultúrát szülővárosa kultúrájával, és mézet ad a kínai fekete teához. „A tea illata megnyugtat, és szívesen fogyasztom reggel vagy este” – mondta.
„A tea fontos szerepet játszott a kínai kultúra átörökítésében és innovációjában” – mondta Vang Hsziaoming, a CIIDS alelnöke.
Megjegyezte, hogy a tea egyedülálló varázsával átlépte a nyelv és a régió határait, elősegítve a cseréket és a megértést a különböző civilizációk között.
„Azt találtuk, hogy sok teatermék kínai-sikkes csomagolást tartalmaz, és kis teazacskókat is kifejlesztettek a fiatalok igényeinek kielégítésére, ami szintén jobban felkelti az afrikai fiatalok érdeklődését a kínai teakultúra iránt” – mondta Csou Yefan, az alapító. a Kínai Afrika Ifjúsági Szövetség tagja.
„A közös teázás során a kínai és afrikai fiatalok megismerhetik egymás kultúráját, történelmét és értékeit” – mondta Csou.