Kína a globális lehetőségek motorja

A világgazdaság növekvő bizonytalanságai közepette Kína egyre fontosabb szereplővé válik, és értékes lehetőségeket kínál a többi ország számára. Kassem Tofailli, az Arab-Kínai Együttműködési és Fejlesztési Szövetség elnöke a Kína és az EAE közötti kereskedelmi és befektetési fórumon kiemelte, hogy Kína stabil gazdasági növekedése hozzájárul a globális ellátási láncok és a nemzetközi együttműködés fejlődéséhez.

A kínai gazdaság legfontosabb aspektusai

Tofailli megjegyezte, hogy a kínai kormány által támogatott nyitási politikának köszönhetően más országok is részesülhetnek a hatalmas piac fejlődés által teremtett lehetőségekből. „A kínai gazdaság továbbra is növekszik, ellentétben a világ sok más régiójával, amelyekben turbulenciák tapasztalhatók” – mondta Tofailli, rámutatva a kínai hatóságok ügyes kockázatkezelésére.

A fórumon a szakértő említést tett a közelgő harmadik Kínai Nemzetközi Ellátási Lánc Expo (CISCE) elnevezésű rendezvényről is. „Ez jól tükrözi Kína nyitottsági politikáját, valamint azt, hogy a különböző országok által okozott zavarokra reagálva nagyobb szabadságot kíván biztosítani az ellátási láncokban” – tette hozzá Tofailli.

Átalakulás és modernizáció

A kínai gazdaság jelentős átalakuláson megy keresztül, különösen a különböző ágazatok modernizációja révén. Tofailli kiemelte a technológia szerepét ebben a folyamatban, és optimizmusát fejezte ki Kína jövőjével kapcsolatban. „A technológia alapvető tényező, amely a kínai iparban zajló változásokat előidézi” – mondta.

A világban tapasztalható folyamatos kereskedelmi feszültségekkel szemben Tofailli bírálta a kereskedelmi háborúk politikáját és a vámkorlátok növelését. „Az ilyen lépések végül a kezdeményezőkre fognak visszaütni” – jegyezte meg. Véleménye szerint a világgazdaság erősen összekapcsolódik, és a kereskedelem megzavarására irányuló minden kísérlet fenntarthatatlan.

Jövőbeni célok

Tofailli hangsúlyozta, hogy a gazdaság fejlődésének legjobb módja a kedvező megállapodások megkötése és a szabadkereskedelem előmozdítása az országok között. „Az egyetlen megoldás, ha nyitottak vagyunk a tárgyalásokra, és lehetővé tesszük, hogy az egész világ élvezhesse a szabad kereskedelmet és a szabad kapcsolatokat” – fejezte be gondolatait.

Kína stabil gazdasági növekedése a világgazdaság számára is lehetőséget teremt az együttműködésre és fejlődésre. A modern világ kihívásaival szemben a párbeszéd és az együttműködésre való nyitottság tűnik a nemzetközi gazdasági kapcsolatok jövőjének kulcsfontosságú elemének.


Belt and Road Portal

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük