A Huawei kínai technológiai óriás világszerte több mint 120 000 engedélyezett szabadalmat szerzett – közölte a vállalat egy keddi szellemi tulajdonnal foglalkozó fórumon.
A nagyszabású szabadalom tulajdonosa az eredményt a kutatás és fejlesztés iránti hosszú távú elkötelezettségének tulajdonította. Az elmúlt 10 év során felhalmozott K+F-kiadásai elérték a 977,3 milliárd jüant (körülbelül 136 milliárd amerikai dollárt) – mondta Wang Jianfeng, a vállalat állami és kormányzati ügyek osztályának vezetője a jelenleg zajló 12. kínai szellemi tulajdonnal foglalkozó éves konferencián Jinanban. a kelet-kínai Shandong tartományban.
„Csak 2022-ben, a kihívásokkal teli külső környezet ellenére, a Huawei K+F befektetése elérte a 161,5 milliárd jüant, ami árbevételének negyedét tette ki” – mondta Wang, megjegyezve, hogy a Huawei a negyedik helyen áll a globális technológiai vállalkozások között a K+F kiadások tekintetében.
A vállalat szívesen megosztja innovációit a világgal. Wang szerint a Huawei volt a legnagyobb nyílt forráskódú közreműködő Ázsiában, számos operációs rendszer-projektje fejlesztők és felhasználók ezrei számára előnyös.
