Az Alibaba Cloud, a kínai internetes óriás, az Alibaba felhőalapú számítástechnikai ága csütörtökön bejelentette harmadik adatközpontjának elindítását Japánban, hogy kielégítse a digitális átalakulás iránti növekvő vásárlói igényeket.
A Tokióban található új adatközpont felhőalapú számítástechnikai termékek és szolgáltatások széles skáláját kínálja, beleértve a tárolást, a hálózatot és a rugalmas számítástechnikát a japán ügyfelek számára.
„A bevezetés megerősíti folyamatos elkötelezettségünket a japán ügyfelek digitális átalakulási igényeinek kiszolgálása iránt” – mondta Unique Song, a japán Alibaba Cloud Intelligence országos menedzsere egy tokiói sajtótájékoztatón.
Az Alibaba Cloud 2016-ban nyitotta meg első adatközpontját Japánban, amelyet 2019-ben követett a második.
A cég szerint az új adatközpont bevezetésével az Alibaba Cloud 86 elérhetőségi zónából álló hálózattal rendelkezik a világ 28 régiójában.
A Gartner globális kutató- és tanácsadó cég júniusi jelentése szerint az Alibaba Cloud 9,5 százalékos részesedéssel a harmadik helyen állt az infrastruktúra mint szolgáltatás (IaaS) világpiacon 2021-ben az Amazon és a Microsoft után.
