A külföldi befektetők figyelemmel kísérik az AI és a robotika terén rejlő lehetőségeket

Egyre élénkebben érdeklődnek a külföldi befektetők a kínai A-részvények piaca iránt, különös tekintettel a mesterséges intelligencia és a robotika területén történő befektetések növekvő lehetőségeire, mivel ezek az iparágak várhatóan kulcsszerepet játszanak a jövő gazdasági fejlődésében.

Február óta csaknem 100 külföldi intézmény végez aktív kutatásokat a kínai A-részvényeket jegyző cégeknél, és több mint 60 tőzsdén jegyzett vállalatnál végeztek felméréseket – írja a Xinhua pénzügyi lapja, a Shanghai Securities Journal.

Elemzők szerint a tendencia megerősíti a globális befektetők egyre fokozódó érdeklődését Kína gyorsuló fejlődése iránt, különösen az AI modellek, a robotika és az AI-alapú ipari alkalmazások területén.

Kong Rong, a TF Securities elemzője szerint Kínában várhatóan megugranak a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei, amelyek mind a vállalati fókuszú szektorokat, mind a fogyasztó-orientált területeket, például az e-kereskedelmi hirdetéseket, a pénzügyeket és az egészségügyet érintik. A kínai AI-iparág várhatóan egyre több globális befektetést vonz majd, ami potenciálisan fellendítheti az egész AI-ipari lánc értékelését.

A közelmúltban több vállalat is megosztotta a külföldi befektetőkkel a robotikával kapcsolatos jövőbeli terveit. Az Unilumin cég például elárulta, hogy statikus robotjait mobil, intelligens humanoid robotokká kívánja fejleszteni, hogy alkalmazkodjon a mesterséges intelligenciával működő kísérőtermékek piacának fejlődő igényeihez.

Az Orbbec szerint a humanoid robotok ágazatában egyértelmű fejlődési tendencia tapasztalható, miután számos ipari óriás belépett az ellátási láncba. A humanoid robotok piaca a következő években gyors növekedésre számíthat, és a vállalat 3D-s vizuális érzékelésű termékei előreláthatóan profitálni fognak ebből a fejlődési hullámból.

Az OPT Machine Vision Tech kiemelte, hogy a hazai gyártók jobban ismerik a helyi vásárlói igényeket és piaci dinamikát, ami előnyt biztosít számukra a külföldi vállalatokkal szemben. Ennek köszönhetően a hazai cégek gyorsabban tudnak reagálni az ügyféligényekre, rövidebb szállítási határidőkkel és költséghatékony megoldásokkal, ami lehetővé teszi számukra, hogy évről évre növeljék piaci részesedésüket.

A chipipar fejlődése szintén kiemelt téma a befektetők körében. Az integrált áramkörök gyártásával foglalkozó Montage Technology bejelentette, hogy új chiptermékei másodpercenként 12 800 millió átviteli sebességet támogatnak, kiváló memóriateljesítményt biztosítva a következő generációs számítástechnikai platformok számára. A fejlesztés megfelel a nagy teljesítményű számítástechnikai és mesterséges intelligencia alkalmazások sávszélesség iránti egyre nagyobb igényének.

Kína technológiai innovációs boomja újraértékelte az eszközértékeket. A kínai technológiai vállalatok 2025 eleje óta kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a tőzsdéken – közölte a Xinhua pénzügyi lapja, a China Securities Journal.

Az A-részvények piacán a számítástechnikai szektor 20 százalékos növekedést ért el az év eleje óta. A hongkongi tőzsdén az Alibaba részvényei több mint 50 százalékkal emelkedtek, míg a Xiaomi, a Kuaishou és a Lenovo részvényeinek árfolyama több mint 20 százalékkal nőtt.

Az amerikai piacon a „Magnificent Seven” kifejezés a technológiai szektor hét kiemelkedő teljesítményű és befolyásos részvényére utal, amelyek között olyan óriások találhatók, mint az Apple, a Microsoft és az Nvidia. A kínai technológiai részvények erős teljesítménye vitákat gerjesztett a „Kína Csodálatos Hetes” lehetséges tagjairól. A Huatai Securities nemrégiben készült jelentése szerint a Xiaomi, a BYD, a SMIC, az Alibaba, a Tencent és a Meituan készen állnak arra, hogy a kínai technológiai részvények toplistájára kerüljenek – írja a China Securities Journal.

A kínai tech vállalatok fejlődésével párhuzamosan egyre több külföldi pénzintézet fejezi ki optimizmusát a kínai piac jövőbeli kilátásaival kapcsolatban. „Úgy véljük, hogy 2025 lesz az az év, amikor a befektetői világ felismeri, hogy Kína felülmúlja a világ többi részét” – írta a Deutsche Bank egy nemrégiben megjelent jelentésében. „Egyre inkább lehetetlenné válik figyelmen kívül hagyni, hogy a kínai vállalatok a gyártásban és a szolgáltatások számos területén kiváló ár-érték arányt és kiemelkedő minőséget kínálnak.”


Belt and Road Portal

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük