Kína és a csendes-óceáni szigetországok turisztikai együttműködése új szintre lépett

2019. május 9-10-én Fidzsi egyik legnagyobb városában, Nadiban rendezték meg a kétnapos Kína–Csendes-óceáni szigetek turisztikai csereprogramot, amely jelentős mérföldkőnek számít a térség turisztikai kapcsolatainak elmélyítésében, valamint a kulturális sokszínűség népszerűsítésében.

A rendezvényen Kína, valamint tíz csendes-óceáni szigetország – köztük Fidzsi, Tonga, Vanuatu, Kiribati, a Cook-szigetek és Niue – kormányzati, turisztikai és regionális szervezeteinek képviselői vettek részt. A találkozó fő célja az volt, hogy elősegítse a határokon átnyúló turizmus fejlesztését, lehetőséget adjon a tapasztalatcserére, valamint közös stratégia kidolgozására annak érdekében, hogy a kínai turisták számára vonzóbbá tegyék a régiót.

A kínai turisztikai szektor képviselői bemutatták az ország kiutazó turizmusának legújabb trendjeit, és beszámoltak arról is, hogyan lehet vonzó úti célokat kialakítani a kínai utazók számára. Kiemelték, hogy Kína egyre fontosabb küldőpiaccá válik a térség számára, és az együttműködés komoly fejlődési lehetőségeket rejt magában.

Hszu Jüe, a Kínai Kulturális és Turisztikai Minisztérium képviselője rámutatott, hogy a kétoldalú turisztikai együttműködés komoly fejlődési potenciállal bír. „A térség különleges kulturális és természeti adottságai, valamint vendégszeretete ideális célponttá teszik a szigeteket a hiteles, izgalmas élményekre vágyó fiatalabb kínai generációk számára is” – mondta Hszu.

A csendes-óceáni országok részéről Adela Issachar Aru, a Csendes-óceáni Turisztikai Szervezet (SPTO) elnöke hangsúlyozta, hogy Kína hosszú ideje az egyik legfontosabb piaca a régiónak. „Évről évre tapasztaljuk, hogy egyre nagyobb az érdeklődés a kínai utazók részéről a szigetek iránt. Ez kiváló lehetőséget jelent számunkra, hogy bemutassuk kultúránkat, természeti szépségeinket és vendégszeretetünket” – fogalmazott Aru.

A fórumon szó esett arról is, hogyan lehetne a kínai utazók igényeihez igazított turisztikai kínálatot kialakítani. Bo Lin, a China International Travel Service vezető menedzsere szerint a csendes-óceáni kultúrák egyedisége különösen vonzó lehet a fiatalabb kínai turisták számára. „Ez az esemény lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerjük a helyi adottságokat, és olyan személyre szabott útvonalakat, élményeket és szolgáltatásokat dolgozzunk ki, amelyek valóban megfelelnek a kínai vendégek elvárásainak” – mondta.

A kezdeményezés nem csupán turisztikai célokat szolgál, hanem hozzájárul a régió kulturális kapcsolatainak elmélyítéséhez és a kölcsönös megértés erősítéséhez is. A szervezők reményüket fejezték ki, hogy a jövőbeni találkozók további közös projektek elindítását teszik majd lehetővé, amelyek minden résztvevő ország számára előnyösek lehetnek.

A nadibeli kétnapos találkozó világosan jelezte, hogy Kína és a csendes-óceáni szigetországok egyre inkább felismerik az együttműködésben rejlő közös lehetőségeket. A turizmus pedig az egyik legfontosabb eszközzé válhat abban, hogy hosszú távú, tartós nemzetközi kapcsolatokat építsenek ki, miközben a térség kulturális gazdagságát is megosztják a világgal.

 


Belt and Road Portal

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük